יתרונות השימוש במצנן באירועים באוהלים

אירועים באוהלים להשכרה הם אחד הטרנדים הלוהטים והמשתלמים של השנים האחרונות. אבל כדי שטרנד הלוהט יהיה גם נעים, יש צורך גם באמצעי קירור שיאפשרו לאורחים ליהנות מהאירוע גם בחסמין של הקיץ הישראלי.

יחד עם אוהלים להשכרה ניתן להשכיר כמובן גם מזגנים במחיר ראוי לכל נפש. אולם ישנה אפשרות נוספת – חסכונית יותר ולא פחות מצננת.

מהו מצנן לאוהלים?

המצנן מספק אפשרות צינון לאירוע גם בשטחים פתוחים או פתוחים למחצה, בעוד המזגן מתאים אך ורק לשטחים ואוהלים סגורים.

המצנן הוא מכשיר שמוריד את הטמפרטורה ומקרר את האוויר החם. הוא פועל באמצעות מערכת מים סגורה שמחוברת למשאבה פנימית. יש צורך למלא את מיכל המים של המצנן ואז המאוורר של המצנן מזרים רוח קרה שמפחיתה את הטמפרטורה בכמה מעלות.

יתרונות השימוש במצנן

  • חיסכון בחשמל. המצנן מפחית באופן משמעותי את עלויות החשמל לעומת מזגן
  • המצנן בעל משקל קל יותר ונוח לשינוע
  • למצנן יש גלגלים וניתן לנייד אותו בתוך האירוע ממקום למקום
  • התקנת המצנן והתפעול שלו פשוטים למדי – כל שדרוש הוא לחברו לחשמל ולמלא את המיכל במים ואפילו בקרח על מנת להגביר את עוצמת הצינון

כמה עולה להשכיר מצנן לאירוע?

השכרת מצנן תעלה כ-500-200 שקלים. המחיר תלוי בגודל המצנן, ניתן להתייעץ עם חברת האחים כץ לגבי הגודל הרצוי בהתאם לכמות המוזמנים, מיקום האירוע וכמות המצננים בשימוש.

איך בוחרים את כמות המצננים ואת עוצמתם?

עוצמת המצנן הרצוי תיקבע לפי גודל השטח של האירוע. לרוב, 1000 מק"ש (מטר, קילוגרם, שנייה) יספיקו לכ-6.5 מ"ר. למשל, אם תרצו לצנן שטח של 65 מ"ר, תזדקק למצנן בעוצמה של 12,000 מק"ש או לשני מצננים בעוצמה של 6,000 מק"ש.

דרך נהדרת לקירור האווירה

לסיכום, המצנן הוא פתרון פנטסטי לאנשים שמחפשים לערוך אירוע באוהלים מושכרים. העלויות של המצנן נמוכות יותר מעלויות של מזגן, בעיקר בשל החיסכון בחשמל והקלות בהפעלתו.