מה חשוב לדעת לפני שקונים אוהל

האוהל הוא אביזר חשוב ביותר במיוחד אם נו יוצאים לטיולי טבע שכוללים לינה בטבע. לכן על מנת לקנות חכם ויעיל, חשוב לשים לב לכמה פרמטרים חשובים בעת קניית אוהל. פרמטרים אלה יעזרו לכם לקנות חכם ונכון אוהל בהתאם לצרכים האישיים שלכם, על מנת שישרת אתכם לאורך שנים רבות.

אילו פרמטרים חשובים כדאי לשים לב בעת קניית אוהל?

בחירת אוהל היא משימה הדורשת חשיבה יעילה וחכמה לטווח הרחוק, המגוון הנרחב של האוהלים והסוגים השונים עשויים לבלבל אתכם בעת קניית אוהל. לכן בעת רכישת אוהל חשוב לשים לב לפרמטרים הבאים שיחסכו לנו כסף וזמן. הדברים החשובים שעליכם לשים לב בעת רכישת אוהל הם:

גודל ומשקל האוהל –  גודל האוהל ומשקל האוהל הם דבר חשוב ביותר בעת רכישת אוהל. אם מדובר על אדם בודד אוהל קטן יספיק לו, אך אם מדובר על משפחה שלמה עדיף לרכוש אוהל גדול יותר שיכיל מקום רב לכל בני המשפחה ולחפצים האישיים שלכם. במידה ואתם יחידים חשוב שמשקל האוהל לא יעלה על 2.5-3 ק"ג.

התאמת האוהל לתנאי מזג האוויר – קניית אוהלים דורשת התאמה לתנאי מזג האוויר השונים על מנת שנוכל להשתמש בו לאורך כל השנה.  ישנם אוהלים ל-2 עונות, אחרים ל-3 עונות, ואף אוהלים ל-4-5 עונות. את סוג האוהל חשוב להתאים לצרכים האישיים שלכם. אם אתם טיפוס שיוצא מחוץ הבית 4 פעמים בשנה מומלץ לכם לקנות אוהלים ל-4 פעמים בשנה, ואם אתם יוצאים פעם בשנה או פחות מכך, אוהל לעונה אחת יתאים לכם.

מבנה האוהל – בעת קניית אוהלים חשוב לשים לב למבנה האוהל עצמו וכן לצרכים האישיים שלכם. ישנם אוהלי איגלו רגילים ומקצועיים, אוהלי חדר, אוהלי מנהר, אוהלי שפנייה ואוהלי כיפה. יש להתאים את סגנון האוהל ומבנהו לצרכים האישיים שלכם ולנוחות האישית שלכם.

איכות ועמידות – לאיכות ועמידות האוהל חשיבות רבה, במיוחד אם מדובר על שימוש בתדירות גבוהה ולאורך זמן. אוהלים מקצועיים יהיו עמידים ואיכותיים יותר מאשר אוהלים לא מקצועיים.

נוחות השימוש – לנוחות השימוש חשיבות רבה בעת השימוש והחוויה באוהל. לכן חשוב לרכוש אוהלים נוחים לשימוש שניתן יהיה לבנות אותם בקלות וביעילות וכן לפרק אותם באותה קלות.